HAKKIMIZDA
İGL NEDİR?

Gelişim Ligi Nedir?

İstanbul Gelişim Ligi İstanbul’da yapılan altyapı basketbol okulları milli eğitime bağlı okullar ve spor kulüplerini ilgilendiren özel bir turnuvadır.

2010 yılında düzenlenmeye başlayan İstanbul Gelişim Ligi her sezon artan takım sayısı ile resmi altyapı liglerine destek olarak,sporcuların daha cok maç yapmasını,basketbol oyun kurallarını yaşayarak öğrenmesini sağlarken aynı zamanda yaptığı üç sayı yarışmaları,all star maçları ve yetenek yarışmaları ile yaptığı işten zevk almasını sağlar.Maçlarda tutulan sporcu istatistikleri ilede kendi gelişimlerini gözleme şansı bulmalarını sağlar.

İstanbul Gelişim Liginde Miniminikler U11 , U12 kategorisi, U13 kategorisi,Küçükler kategorisi, Yıldızlar kategorisi ve Gençler kategorisi yer almaktadır.
İstanbul Gelişim Ligi yeni yılın Aralık ayı ile başlayıp Mayıs sonuna kadar devam eder.

Yaklaşık 3.200 sporcunun yer aldığı İstanbul Gelişim Ligi aileler ve arkadaşları da değerlendirildiğinde 20.000’in üzerinde bir kitle İstanbul Gelişim Ligi’ni heyecan ile takip etmektedir.

All Star karşılaşmalarının yapıldığı gün organize edilen Yetenek Yarışması, 3 Sayı Yarışması gibi etkinlikler de o günü unutulmaz kılmaktadır...

Bu sene sistemimizde yaptığımız yenileme çalışmaları ile birlikte internet sitemizde katılımcı sporcuların bireysel istatistiği tutulacak. O hafta oynanan müsabakalar göz önünde bulundurularak haftanın beşi haftanın oyuncusu haftanın antrenörü haftanın takımı gibi kategorilerde haftanın en leri seçilecek ve internet sayfamızdan ve www.basketistanbul.org adlı basketbol haber sitelerinden yayınlanacaktır.

İstanbul gelişim ligi Basketbol altyapılarında önemli başarılara imza atmış (ANADOLU EFES ,BEŞİKTAŞ, GALATASARAY, FENERBAHÇE ÜLKER, İ.B.B, IŞIK SPOR KULUBÜ v.b ) takımlarla karşılaşma şansı bulacagınız,aynı zamanda sporcularınızın takım ve bireysel permormansını değerlendirme şansı bulabileceğiniz mükemmel bir organizasyondur.

İstanbul Gelişim Ligi’ne ev sahipliği yapan olan Şişli Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde bulunan Teşvikiye Spor Kulübü’nün inşa ettiği spor salonu Basketbol adına en üst düzey donanıma sahip bulunmaktadır. Scoreboard, soyunma odaları, cafe, otopark, açık basketbol alanı, müzik sistemi gibi önemli detaylar orada aktif spor yapacak ve maç izleyeceklerin keyifli zaman geçirmesini sağlamaktadır.

PUAN DURUMU
BİZİ TAKİP EDİN
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 | İstanbul Gelişim Ligi
design